Įvyko ilgai lauktas greitųjų šachmatų turnyras „Šachmatų paramos idėjos“!

2022-05-29

2022 m. gegužės 28 d. Joniškio šachmatų klube „Proto bokštas“ įvyko ilgai lauktas greitųjų šachmatų turnyras „Šachmatų paramos idėjos“!
Turnyro dalyviai ne tik varžėsi prie šachmatų lentų, bet ir aktyviai siūlė projektus bei idėjas, kurias galėtų paremti Lietuvos šachmatų paramos fondas.
Turnyrą užtikrintai laimėjo pagrindinis varžybų favoritas – tarptautinis meistras, buvęs Lietuvos olimpinės rinktinės narys Gediminas Šarakauskas, surinkęs 8.5 taško iš 9 ir net dviem taškais aplenkęs 2–5 vietas užėmusius Tomą Povilaitį, Gustą Morkūną, ukrainietį Levitskiy Andrey ir Daniel Šer. G. Morkūnui be apdovanojimo už 3-ią vietą atiteko ir geriausio moksleivio prizas. Geriausios moters apdovanojimas atiteko Ievai Grikšaitei, geriausio senjoro – Vaidotui Žilinskui, geriausiam joniškiečiui – „Proto bokšto“ treneriui Linui Dijokui. Pilnus turnyro rezultatus rasite čia: https://bit.ly/38RxgqS
Lietuvos šachmatų paramos fondo atrankos komisijos laukė nelengvas darbas – iš pateiktų pasiūlymų atrinkti projektus, kurie bus paremti. Fondas nuoširdžiai dėkoja visiems pateikusiems pasiūlymus – visų Jūsų nuomonė yra išgirsta, ir tai padėjo išryškinti Lietuvos šachmatų visuomenės lūkesčius, požiūrį į daugelį klausimų, susijusių su šachmatais. Turnyro uždarymo metu Lietuvos šachmatų paramos fondo direktorė Brigita Stonienė paskelbė, kad fondas prisidės prie Ukmergės šachmatininkų pasiūlymo atgaivinti tradicinį visą parą trunkantį šachmatų maratoną, kuris turėtų tapti kasmetiniu masišku renginiu. Taip pat buvo pritarta grupės jaunų šachmatininkų parengtam ir Augustės Jaškūnaitės pasiūlytam projektui – Jaunimo šachmatų lygos varžyboms, kurių pagrindinis tikslas yra vienyti jaunus šachmatininkus, kurie baigia sporto mokyklas, įstoja į aukštąsias mokyklas ir dažnai, deja, nutolsta nuo šachmatų bendruomenės. Be abejo, lygos varžybos bus atviros visiems jauniems žaidėjams. Atsižvelgiant į pasiūlytų idėjų kiekį bei kokybę, buvo nuspręsta „Šachmatų paramos idėjų“ turnyrą daryti tradiciniu! Tad visų norinčių ir turinčių idėjų lauksime jau šių metų pabaigoje.