41 – asis tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė‘2022“

2022-08-15

Liepos 18 – 24 dienomis Plateliuose vyko tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė‘2022“, skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio, Plungės miesto garbės piliečio Vitaliaus Vlado Andriušaičio atminimui. Lietuvos šachmatų paramos fondas prisidėjo prie turnyro organizavimo.

Varžybos vyko dviejuose turnyruose, A ir B. A turnyre dalyvavo 29 šachmatininkai. Tai dalyviai, kurių tarptautinis FIDE reitingas yra 1700 ir didesnis. B turnyre varžėsi dalyviai su žemesniu reitingu, jų buvo 62. Viso 91 įvairaus amžiaus šachmatininkas iš Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos. Tarp jų 2 FIDE meistrai.

Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais. A turnyre, surinkęs 8 taškus iš 9 galimų, nugalėtoju tapo dažnas Lietuvos šachmatų paramos fondo turnyrų dalyvis FIDE meistras iš Ukrainos Andrey Levitskiy. Antra ir trečia vietos atiteko kauniečiams FIDE meistrui Pijui Stremavičiui ir Pijui Greičiui. Geriausiai sužaidusios moters titulas atiteko kaunietei Gabijai Šimkūnaitei. Geriausias senjoras Šiaulių šachmatininkas Raimondas Narmontas, o geriausiai sužaidęs jaunis iki 18 metų -Matas Povilaitis iš Šiaulių. Geriausiai sužaidusio plungiškio titulas atiteko Silvestrui Baumilai.

B turnyro nugalėtoju tapo Vilniaus šachmatininkas Jokūbas Dijokas. Antra vieta atiteko šachmatininkei iš Kauno Aušrai Plutaitei, o trečia – tauragiškei Ievai Grikšaitei. Amžiaus grupėje iki 10 metų pirmąją vietą iškovojo plungiškis Rokas Šakinis.

Turnyro (ir ne tik) akimirkas galite rasti adresu International Chess Tournament Plunge | Facebook.